CHP MYK toplantısında kurultay adımı… Özgür Özel’den flaş MYK kararı!

Merhabalar,

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), CHP 38. Olağan Kurultayı’nın 4-5 Kasım’da yapılması için parti meclisini toplama kararı aldı.

 

 

 

Parti Meclisi (PM) 26 Eylül’de toplanacak. PM’nin kurultay tarihi kararını onaylaması bekleniyor.

 

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sona erdi. MYK’nin CHP 38. Olağan Kurultayı’nın prensipte 4-5 Kasım’da yapılması kararını aldığı öğrenildi.

 

Parti Meclisi 26 Eylül’de toplanacak. PM’nin kurultay tarihi kararını onaylaması bekleniyor.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’den, parti meclis üyelerine gönderilen yazıda 26 Eylül 2023 Salı günü saat 11.00’de genel merkezde bir toplantı yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

 

 

 

Söz konusu yazıda, ‘Toplantı gündemi ve süresi tarafınıza bildirilecektir” denildi.

 

Alınan toplantı kararı üyelere bildirildi.

 

ÖZGÜR ÖZEL CHP MYK TOPLANTILARINA KATILMAYACAK

 

CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel ve eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın Ankara’da bir araya geldi. Görüşmenin ardından kameralar karşısına geçen Özel ve Karayalçın, CHP’deki değişim tartışmaları ve yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulundu.

 

İlk açıklamayı yapan Murat Karayalçın, adaylıklarını açıklayan Özgür Özel ve Örsan Öymen’e tebrik mektubu gönderdiğini, Özgür Özel’in kendisini ziyaret ettiğini belirtti.

 

 

 

Karayalçın, “CHP’de yapılması gereken düzenlemeleri, Türkiye siyasetini, yerel seçimlerin önemini bir sohbet ortamında değerlendirdik. Özel, benim çok sevdiğim, beğendiğim bir parti yöneticimiz. Kendisiyle böyle bir görüşme yapmaktan memnuniyet duydum” diye konuştu.

 

Ziyarette CHP’li vekiller Gökçe Gökçen, Suat Özçağdaş ve Umut Akdoğan’ın kendisine eşlik ettiğini belirtti.

Cuma günü yaptığı açıklamayla CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladığını hatırlatan Özel, Karayalçın ile fikir alışverişinde bulunduklarını açıkladı.

 

Gazetecilerin kongrelerde yaşanan kavgaları sorması üzerine Özel, “İzmir, Konya, Karaman Kongrelerinde basına yansıyan tartışmalı durumun hiçbirimizin hoşuna gitmediğini söylemeliyim. Kavgaların kaynağı çarşaf-blok liste tartışmaları oluşturdu. Biz çarşaf liste uygulamasından yanayız. Farklı görüşler olabilir ama bunun kürsüde konuşulup karara bağlanması gerekir. Bunun ötesine geçen görüntüler partimize fayda getirmiyor” yanıtını verdi.

 

Özel, önümüzdeki süreçte Hikmet Çetin ve Altan Öymen’i de ziyaret edeceğini açıkladı.

Özgür Özel partide işleyen sürece ilişkin de “Merkez Yönetim Kurulu toplantılarına vekaletimi yürüten grup başkanvekili arkadaşlarım katılıyor, katılmaya devam edecekler. Çok özel bir gereklilik ortaya çıkmadıkça ben bundan sonraki süreçte de böyle devam edecek” açıklaması yaptı.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın