Kurumsal Para Bu Altcoin’e Akıyor! ‘Ralli Yakın Olabilir’

Merhabalar,

Kripto fonları 2023’teki en büyük sermaye akışını kaydederken XRP’ye bir haftada 240.000 dolar giriş oldu. Analist Akash Girimath’a nazaran grafiklerde altcoin için bir boğa formasyonu var. Bu doğrultuda analist, formasyonun yüzde 25’lik bir ralliye işaret ettiğini söylüyor.

Kurumsal para XRP’ye aktı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere XRP, bu hafta kaybedenler ortasındaydı. Lakin, buna karşın, kurumsal yatırımcılar geçtiğimiz hafta XRP fonlarına 240.000 dolar sermaye akıttı. Bu ortada, kripto para fonlarına haftalık girişler, Temmuz 199’den bu yana en büyük hacim olan 2022 milyon doları buldu.

CoinShares analistleri, yaklaşık dokuz hafta üst üste yaşanan çıkışların akabinde XRP fonlarına girişin sürat kazandığını açıkladı. Bitcoin, 199 milyon doların %94’ünü temsil eden 187 milyon dolarla girişlerin en büyük tek yararlanıcısı olarak ortaya çıktı. Daha küçük piyasa pahasına sahip altcoin’lere girişler ise XRP ile kıyaslandığında küçük kalıyor.

kurumsal para bu altcoine akiyor ralli yakin olabilir 0 XhPlaNBnVarlık bazında fon girişleri

XRP fonlarındaki Yıldan Tarihe (YTD) akışlar 6 milyon dolar. Bu fonların 50 milyon dolar bedelinde İdare Altındaki Varlıkları (AUM) bulunuyor. XRP fonlarına giriş, altcoin fiyatı haftalık bazda düştüğü için değerli. 19 Haziran’da XRP fiyatı 0,4942 dolardı ve Salı günü 0,4900 doların altına geriledi. XRP fiyatındaki düşüşe karşın, kurumsal yatırımcılar ortasındaki hassaslık büyük ölçüde yükselişte. Bu da büyük ihtimalle altcoin’de bir ralli olasılığından kaynaklanıyor.

Altcoin fiyatı ve karşıt ‘baş-ve-omuz’ formasyon geçmişi

XRP fiyatı, 2019 ve 2020’de üç günlük grafikte karşıt bir baş ve omuz suramı oluşturdu. Bu teknik formasyondan kopuş başlangıçta yaklaşık %190’lık bir yükselişle sonuçlandı. Tam bir geri çekilme ve boyun çizgisinin tekrar test edilmesinin akabinde, XRP fiyatı Mart ve Nisan 2022 ortasında %607 yükseldi.

kurumsal para bu altcoine akiyor ralli yakin olabilir 1 hkGamtmmXRP 3 günlük grafik

Ters baş ve omuz kurulumunun en son örneği Mayıs 2023’te oldu. Mayıs 26’da boyun çizgisinin üzerinde kararlı bir kırılmanın akabinde XRP fiyatı %12 artarak kestirim edilen amacı 0,525 dolardan vurdu.

kurumsal para bu altcoine akiyor ralli yakin olabilir 2 kKZdkJG4XRP 4 saatlik grafik

Altcoin, bir sonraki büyük atılım için hazırlanıyor

XRP fiyatı günlük vakit diliminde zıt bir baş ve omuz heyetimi oluşturdu. Mart sonundan 24 Haziran’a kadar uzanan fiyat hareketi, üç farklı düşük salınım gösteriyor. Ripple’ın durumunda, suram %24,33’lük bir artışla 0,673 dolara yükseleceğini öngörüyor.

kurumsal para bu altcoine akiyor ralli yakin olabilir 3 JUvZyPAAXRP 1 günlük grafik

XRP fiyatının hala sağ omuzu oluşturduğu düşünüldüğünde, bu potansiyel yükseliş kurulumunun tamamlanıp tamamlanmayacağını söylemek için şimdi çok erken. Sağ omuzun oluşmaması ve boyun çizgisinin üzerine çıkılamaması, XRP için zayıf bir yükseliş manasına gelecektir. Altcoin’in 16 Haziran’daki 0,455 dolarlık taban düzeyin altına inmesi durumunda, yükseliş tezi geçersiz olur. Bu türlü bir hareketin potansiyel olarak 8 Mayıs’taki taban seviyeyi 0,410 dolardan tekrar test eden %12’lik bir düzeltmeyi tetiklemesi mümkün.

Uzmanlara nazaran XRP yükselişi devam ediyor

Egrag Crypto firmasındaki kripto analistlerine nazaran, XRP fiyatı Çok Yıllı Yükselen Üçgen’den (MYAT) çıkmanın eşiğinde. Bu ortada, analistlerin kestiriminin muvaffakiyet oranı %72,77. İstatistiklere nazaran, Temmuz ayında öngörülen bir kırılma tarihi yaklaşıyor. Analistler, aykırı çekiç formasyonunu, Temmuz ayındaki kırılmanın işaretleme etabında olduğunu belirlemek için bir işaret olarak kullanıyor.

kurumsal para bu altcoine akiyor ralli yakin olabilir 4XRP yükseliş kırılma tahmini

Bu ortada, XRP üzerindeki satış baskısı zayıflıyor. Ayrıyeten, uzmanlar borsalarda yeni alıcıların ortaya çıktığını belirtiyor. Kısa vadeli takviye gayeleri 0,48 dolar, 0,46 dolar ve 0,42 dolar. Kısa vadeli direnç düzeyleri ise 0,50 dolar, 0,53 dolar ve 0,58 dolar.

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın