Yine aynı manzara! AYT’ye geç kalan adaylar sınava alınmadı

Merhabalar,

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 vilayet ve Lefkoşa’da düzenlenen ve 2 milyon 573 bin 156 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları İmtihanı’nın (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testleri (AYT) başladı. Antalya’da Yükseköğretim Kurumları İmtihanı’nın (YKS) ikinci oturumuna giren öğrenciler imtihan binaları önünde ağır kuyruk oluşturdu. 7 dakika geç kalan öğrenci, imtihan binasına alınmadı.

yine ayni manzara aytye gec kalan adaylar sinava alinmadi 0 lYMFDlvs

KUYRUK OLUŞTURDULAR

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) düzenlenen YKS’nin ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) saat 10.15’te başladı. Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde imtihana girecek olan öğrenciler, 20 dakika evvel imtihan binası önünde kuyruk oluşturdu.

yine ayni manzara aytye gec kalan adaylar sinava alinmadi 1 eaYnRSOO

ANNESİYLE TOKASINI DEĞİŞTİRDİ

Aileleriyle vedalaşan öğrenciler sıraya girerek, kimlik ve imtihan giriş kağıtlarının denetimi akabinde imtihan binasındaki sınıflarına giriş yaptı. İmtihana girecek bir kız öğrenci, görevlilerin ihtarının akabinde saçındaki tokayı annesiyle değiştirdi. İmtihana dakikalar kala öğrenciler koşarak imtihan binasına girdi.

yine ayni manzara aytye gec kalan adaylar sinava alinmadi 2 tRwzSZJz

SINAVA 7 DAKİKA GEÇ KALDI

Saat 10.00’u gösterdiğinde imtihan vazifelileri giriş kapısını kapattı. İmtihana 7 dakika geç kalan öğrenci, görevlilerin ihtarının akabinde imtihan binasına alınmadı. Bina önünde yoğunluk oluşturan aileler ise çocuklarının imtihandan çıkmasını heyecanla bekledi.

yine ayni manzara aytye gec kalan adaylar sinava alinmadi 3 ONPjgr8d

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aslı Duran – Eğitim

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın